Laczkó Mihály: Idegen fődre siettem – Moldvai csángók Baranyában című kötet bemutatójára került sor 2016. március 30-án Budapesten az Aranytíz Kultúrházban. A Budapesti Székely Kör és a Nap Kiadó közös rendezvényén Sebestyén Ilona, a Nap Kiadó vezetője köszöntötte a résztvevőket, majd Gatti Beáta és Szőnyi Vivien méltatták a művet. Ezt követően Laczkó Mihály, a kötet szerzője szólt a hallgatósághoz.
A kötetről: A II. világháború után 219 moldvai csángónak sikerült Magyarországra költöznie. A Magyarországra települt moldvai csángó családok számára nem volt zökkenőmentes az új társadalmi és kulturális környezethez való alkalmazkodás, a beilleszkedést pedig nehezítette a honvágy és az otthonmaradt rokonok hiánya.
A kötetben közölt gajcsána-magyarfalusi, lábnyiki, lészpedi, klézsei, pokolpataki és pusztinai csángók elbeszélései a kitelepülés személyes történeteit őrzik, s egyéni olvasataikkal pótolhatatlan forrásként szolgálnak a moldvai csángók történelmének mélyebb megismeréséhez.
A nagysikerű rendezvény zárásaként az est háziasszonya Frigyesy Ágnes, a Budapesti Székely Kör médiafelelőse és Ferencz Vilmos elnök ismertette a Budapesti Székely Kör április havi programjait.
A fenti csoportképen: Első üléssorban: Laczkó Mihály, a kötet szerzője, mellette balra Németh Magda, Németh László író lánya, jobbra Ferencz Vilmos elnök (BSZK) édesanyja. Második sor balról: Gálfi-Bódi Tamás költő és felesége, Sárosi Bálint zenetudós, Sebestyén Ilona, a Nap Kiadó vezetője, Frigyesy Ágnes, az est háziasszonya és Ferencz Vilmos, a Budapesti Székely Kör elnöke.
Vendégeink között köszöntöttük Prokopp Mária művészettörténész asszonyt.
Közzététel: 2016. április 16.