Élő népi gyógyászat egészségünk védelmében címmel Bernád Ilona erdélyi természetgyógyász, bába, szakíró szólt életútjáról, majd tartott érdekes előadást a Budapesti Székely Kör estjén 2020. február 4-én Budapesten, a Háló Közösségi és Kulturális Központban. A rendezvényen Frigyesy Ágnes elnök-újságíró és a közönség kérdéseire válaszolt az írónőt, közreműködött Kegye János pánsípművész, a Magyar Kultúra Lovagja.
Bernád Ilonáról: Erdélyben, a Kis-Küküllő mentén született 1963-ban, ott nőtt fel, családjában tanulta a népi orvoslást. Az Egészségügyi Közép- és Főiskolát Marosvásárhelyen végezte. A Kárpát-medencét és Moldvát járva több, mint kétezer gyógyítóval, szülővel, nagyszülővel beszélgetett. Ötven országban kutatta a magyar közösségeket, rokonnépeket, a világ hagyományos orvoslásait.
Előadásokat és tanfolyamokat tart a népi egészségkultúráról, konyháról, térrendezésről, szertartásokról, jelképekről, (az egész embert szemlélő) gyógyításról, a gyermekáldásról, bábaságról, a természetes és hagyományos szülésről-születésről, támasztóasszonyságról, népi kezelésekről, szerzetesi csontkovácsolásról.
Aki tanácsért, kezelésért keresi meg, az összetett okok feltárása, az öngyógyítás módozatainak megtalálása mellett segít visszatérni népünk szellemiségéhez, lelkiségéhez, természetességéhez.
Aki a magyar nyelvterületen született, szellemileg, lelkileg ebben a hagyományban, rendszerben tud kiteljesedni, EGÉSZ-séges maradni, meggyógyulni.
Az írónő is folyamatosan képzi magát, s továbbra is az anyákat, a családokat, a gyermekeket és nemzetünket szolgálja. Jelenleg a nőknek szóló könyvén dolgozik.
Közzététel: 2020. február 9.